petek, 24. september 2021

JURE LESAR & band

Koncert je odpovedan oz. bo PRESTAVLJEN na drug termin.

petek, 1. oktober 2021

ŠPIL LIGA GOSTUJE: Masaž | Birdland | Plateau | LPS

Špil liga je natečaj v organizaciji Kina Šiška, namenjen dijaškim glasbenim skupinam, pa tudi solistom. V sklopu Špil lige se odvije serija koncertnih nastopov, v finalu katere se okrona zmagovalca oz. prvaka sezone. Projekt se je začel septembra 2013 in zmagovalci prve sezone so bili Koala Voice, sledili pa so še Stillout, Infected, Joker Out, In the Attic, Kiwi Flash, Before Time in letošnji zmagovalci Masaž. Repriza finalnega koncerta z vsemi letošnjimi finalisti bo tudi V petek zvečer v Klubu FNM. Predstavili se bodo zmagovalci Masaž ter finalisti Birdland, Plateau in LPS.

petek, 8. oktober 2021

P’JAYS

Sedemčlanska glasbena atrakcija je zagotovo trenutno najbolj zanimiva skupina na slovenski sceni. Njihov repertoar vključuje raznoliko in široko zvočno sliko, ki je prava mojstrovina, če že ne senzacija, ki briše meje med glasbenimi žanri. Originalne avtorske skladbe, domiselni aranžmaji in brezhibna izvedba, je vibrajoča in nalezljiva zmes funka, jazza, rocka ipd. žanrov, ki jim lahko rečemo tudi “fusion” glasba. Vsekakor presežna kombinacija, ki več kot dostojno parira sorodnim svetovnim zasedbam, kot so Snarky Puppy, Weather Report ipd. P’Jays so posneli že dva albuma in tokrat končno prihajajo tudi v Novo mesto. To bo koncert, ki ga enostavno ne smete zamuditi. Zasedba: Tomaž Gajšt (trobenta), Jaka Kopač (alt saksofon), Lenart Krečič (tenor saksofon), Blaž Avsenik (klaviature), Mark Žakelj (električna kitara), Jošt Lampret (bas), Gaj Bostič (bobni).

petek, 15. oktober 2021

FED HORSES

Skupina Fed Horses je veliko presenečenje in pomembna osvežitev v slovenski popularni glasbi. Na čelu z odlično pevko Uršo Mihevc prispeva h krajinski in žanrski pestrosti domače glasbene scene ter je sinonim za kakovostno popularno glasbo, ki z živimi predstavitvami vsakič znova dokazuje, da je prostor za drzno in drugačno tudi v ustvarjanju in sprejemanju glasbe, ki ni namenjena samo ozkemu specializiranemu krogu poslušalcev. Z glasbo je zasedba prepričala širše občinstvo, predvsem s podporo Vala 202 in počaščeni smo, da jih lahko končno gostimo tudi “V petek zvečer”.

petek, 22. oktober 2021

OKUSTIČNI

Okustični sta slovenski glasbeni dvojec, ki ga tvorita Karin Zemljič (vokal) in Mate Brodar – Bro (vokal, kitara). Začetki zasedbe segajo v leto 2013, septembra 2017 pa je izšla prva avtorska skladba »Pri nas«, ki sta jo Brodar in Zemljičeva posnela v duetu z Jadranko Juras. Sledile so nove skladbe in novembra 2019 je izšel prvenec Enkratna, neponovljiva. Zanj sta letos prejela Zlato piščal za album leta 2020. Vsekakor izjemne avtorske skladbe, odlični vokali in “top notch” glasbeniki zagotavljajo izvenserijsko koncertno izkušnjo.

petek, 29. oktober 2021

BATISTA CADILLAC

Batista Cadillac sta v osnovi Urban Lutman in Matija Koritnik, dvojec dobrih prijateljev, ki sta ime banda nadela po kubanskem opisu starodobnega avta iz pred-Castrovega časa. Avtorsko izhajata iz lastnega staromodnega okusa preoblečenega v modernejšo obliko. Pust’ me do besede je njun avtorski prvenec iz leta 2018, od takrat pa se je zvrstilo kar nekaj uspešnic, ki ste jih zagotovo zasledili tudi na Valu 202. Konec leta napovedujeta izid prvenca, ki bo zagotovo izvrsten izdelek, v živo pa napovedujejo popotovanje avtorskih in tujih uspešnic soul/funk glasbe. Zasedba; Urban Lutman (vokal), Matija Koritnik (kitara, vokal), Nace Jordan (bas), Primož Hudoklin (kitara), David Halb (bobni).

Pokrovitelj dogodkov "V petek zvečer" je PIRNAR